تخفیف گروهی چیست؟

یکی از جذاب ترین روش های تبلیغات در بازار کسب و کار از دوره آغاز تا کنون، ارایه تخفیف بر روی خدمات آن کسب و کار بوده که با وجود اینترنت در دنیای امروزی این امر به صورت نوین و با شیوه ای متفاوت پیاده سازی گردیده که در ایران با نام تخفیف گروهی شناخته شده است .
اولین و معروفترین سایت خرید گروهی در دنیا سایت گروپان می باشد که در سال ۲۰۰۸میلادی آغاز به کار کرده و تا سال ۲۰۱۰ میلادی سهمی از بازارهای قاره های امریکا، اروپا و آسیا را از آن خود نموده است . موفقیت این نوع از بازاریابی موجب گردید تا در سال ۲۰۱۱ شرکت گوگل با پیشنهادی ۶ میلیارد دلاری نسبت به خرید سایت گروپان اقدام نماید اما گروپان این پیشنهاد را رد کرد و به توسعه سرویس‌هایش ادامه داد. پس از رد این پیشنهاد توسط گروپان، گوگل آغاز به راه‌اندازی سرویس مشابهی به نام گوگل آفرز کرد. در همین سال فیسبوک نیز مشغول تولید و بررسی یک سرویس اجتماعی خرید به نام فیسبوک دیلز شد. در حال حاضر ۵۰۰ سایت مشابه گروپان در دنیا وجود دارد که به ارائه سرویس خرید گروهی مشغول هستند .

تخفیف گروهی چیست
روش کار به این صورت است که پس از مذاکره با کسب و کارهای تراز اول و عقد قراداد با این کسب و کارها، کالا و خدمات آنها با تخفیف برای مدت محدودی در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران میتوانند با خرید خدمات و محصولات مد نظر خود، کدهای اختصاصی را دریافت نمایند و با ارایه این کدها به فروشنده در زمان مشخص شده از خدمات مورد نظر استفاده نمایند.
پس در این سیستم هم خریداران می توانند با هزینه کمتر با خدمات جدیدی آشنا شوند و سود ببرند، و هم فروشندگان با استفاده از این سیستم نوین و جدید تبلیغاتی رونق خاصی برای کسب و کارهای خود به وجود آورند.
در حقیقت کاربران به راحتی تنها با یک کلیک صاحب کالای مورد نظر با تخفیف وقیمتی کمتر از بازار می شوند و این مزیت در تکرار خرید آنها از سایت های تخفیف گروهی بسیار کارا و موثر است.
عدم محدودیت در تعداد خرید
عدم محدودیت خرید در بازه زمانی مشخص
عدم محدودیت در تعداد خریداران
عدم محدودیت در نوع و تنوع خرید

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.